Printer Friendly Version Разговор амбасадора Н. Родића са репрезентативцима Србије у баскету @ 5 June 2023 01:36 PM

5. јун 2023. године

Амбасадор Србије Н. Родић угостио је репрезентацију Србије у баскету која је на Светском шампионату у Бечу освојила злату медаљу. Он је честитао на освојеној титули и захвалио се на достојном представљању Србије, уз жеље за даље успехе. Указао је на значај постигнутог успеха у промоцији спорта, посебно код најмлађих. Заједништво, спортски дух и љубав према спорту који су показали осликала се и на пехар који носе у Отаџбину.

Репрезентативци Србије информисали су о плановима за наредна такмичења и захвалили се на пријему и речима подршке.

Репрезентација Србије савладала је у финалу репрезентацију САД резултатом 21:19 и на тај начин освојила шесто злато. Светски шампионат организован је у Аустрији у Бечу, у периоду од 30.маја до 4. јуна, уз велико присуство навијача Србије који су бодрили репрезентативце до самог краја.